Vyhledávání


Kontakt

Bus Vysočina
5 května 224
Trhová Kamenice
539 52

469 333 205
725 056 979

E-mail: bus.vysocina@seznam.cz

DOVOLENÁ

 

Marina di Camerota 

 

Přátelský zájezd na ktérém nesmí chybět žádný příznivec krásné Italské přírody, moře, milých obyvatel a dobrého jídla.

Pro více informací volejte nebo pište na tel. 608 184 549

 

 

Přibližně 150 km na jih od Neapole, v nejjižnější části Kampánie, se nachází několik menších letovisek a mezi nimi Marina di Camerota. Toto letovisko (s 3500 obyvateli) je správně součástí nedalekého městečka Camerona (7000 obyvatel). Pobřeží a pláže, Národní park, Památky

Samotná Marina di Camerota je spíše malé klidnější městečko, které ale má nejen vše, co může turista chtít, jako jsou restaurace, bary, pizzerie a obchody, ale navíc má ještě centrum plné pěkných uliček a také hezkou promenádu podél pobřeží a přístavu.

POBŘEŽÍ A PLÁŽE

Celá jižní pobřežní část Kampánie má překrásné pobřeží, charakterizované velkou členitostí. Pláže střídají četné výběžky a skály zasahující do vln, je zde mnoho útesů a jeskyní. Pláže jsou zde všude převážně písčité, místy oblázkové. Oblast je známá vysokou čistotou a průzračností mořské vody. Ne nadarmo získávají zdejší pláže každý rok již od roku 2003 Modrou vlajku za kvalitu vody.

Skutečnosti, že voda v moři poskytuje dobrou viditelnost a že pobřeží je členité a rozmanité, využívají často potápěči, kteří zde najdou maximálně příznivé podmínky. Pro turisty zde existují možnosti kurzů či organizovaných výprav.

NÁRODNÍ PARK

Marina di Camerota leží v národním parku Cilento a Vallo di Diano, který byl vyhlášen roku 1991 a od roku 1998 patří na seznam dědictví Unesco. Jedná se o velikánský národní park zabírající podstatnou část jižní Kampánie. Pro turisty je velmi přitažlivý především krásou své přírody a krajiny.

Návštěvník zde nalezne různé přírodní útvary, které by marně hledal jinde. Do oblasti národního parku také spadá několik historických míst a archeologických nalezišť.

PAMÁTKY

Staré (původní) městečko Camerota leží nedaleko od současného letoviska. Zaujímá polohu na vysokém ostrohu nad mořem.
Město bylo v 19. století spojené s emigrací do jižní Ameriky, obzvláště do Venezuely. Vztah s americkým státem je stále silný. Dokládá to mimo jiné například sochaSimóna Bolívara stojící uprostřed letoviska naproti přístavu.

Marina di Camerota je také známá díky paleolitickým jeskyním. Během 80tých let v nich byly objeveny lidské ostatky. Z jedné takové jeskyně (najdete ji v oblasti Lentiscella) se stalo muzeum.
Jen 10 km odsud najdete další podobné malé letovisko Palinuro.